A nagyvárosok folyamatos fejlődésének gyakran áldozatul esnek a régi épületek és lakóházak. A lerombolt házak helyére jellemzően modern felhőkarcolók, autópályák vagy irodák épülnek. A háztulajdonosok ilyenkor kénytelenek eladni otthonukat, ám akadnak olyanok is, akik makacsul ellenállnak a beruházók követeléseinek. Ezek az emberek még akkor sem hagyják el otthonukat, ha toronyházak árnyékában kell élniük.
1. Valószínűleg sokunknak ismerős lehet az Up című meséből ez a ház. A Seattle-ben található épület tulajdonosa, Edith Macefield semmi áron nem akarta eladni házát, hiába ajánlottak fel érte 1 millió dollárt.
2. New York egyik jelképének, az 1939-ben megépült Rockefeller Centernek az építkezés közben kicsit módosítottak a helyzetén, ugyanis a mellette lévő épületeket nem voltak hajlandóak a lakók elhagyni.
3. Amszterdamban a pályaudvarral szemben található Victoria Hotelnek is meggyűlt a baja a tulajdonosokkal. A szálloda építkezésekor a beruházóknak több környező telket is sikerült megvenniük, azonban két házhoz ragaszkodtak az ott élők. Emiatt a szálloda a két apró ház köré épült.
4. Az utóbbi években Kínában jöttek létre az úgynevezett szögházak, amelyeknek tulajdonosai volt, hogy több millió dolláros ajánlatot utasítottak vissza. Az épületek elnevezése onnan ered, hogy a házak szögszerűen állnak az építkezési területen.
5. Marry Cook szintén makacsan kiállt keskeny kis háza mellett, amely most két hatalmas felhőkarcoló között áll.
6. Vera Coking házának helyére eredetileg egy kaszinót akartak építeni, azonban a hölgy kitartott döntése mellett. Állítólag Donald Trump-ot is visszautasította.
Library of Congress,Press of Atlantic City
7. Kínában, Wenling-ben található házat kénytelen minden autós kikerülni, hiszen pontosan az autópálya közepén található. A házból azóta már minden lakó kiköltözött, kivéve Luo Baogen és felesége, akik az autópálya 2012-es megnyitása óta is a házban laknak.
8. Szintén Kínában, Kantonban található tömbház lakói közül három család nem egyezett bele a kiköltözésbe. Ezért az autópálya beruházói kénytelenek voltak egy körkörös hidat építeni a folyó fölött, hogy kikerülhessék a háztömböt.
9. Egy torontói tulajdonos nem volt hajlandó eladni a ház rá eső részét, így egészen egyszerűen kettévágták a beruházók az épületet.
10. A fotón látható Washingtonban található ház tulajdonosa végül beadta a derekát, 4 millió dollárért adta el végül az ingatlant.
11. A Macy’s nevű hatalmas amerikai áruházlánc 1900-ban nyitotta meg manhattani üzletét. Azonban az adott terület egy részét már egy másik vevő megvette, méghozzá abból a célból, hogy megakadályozza, hogy a hatalmas áruház megnyissa kaput. A terület ma napig is magánkézben van, azonban ma már egy nagy Macy’s reklám található az oldalán.
wikipedia
12. A washingtoni beruházó annyira reménykedett, hogy egyszer sikerül majd megvásárolnia ezt a két bérházat, hogy a házak fölé építette irodaépületét.
Rendelj ételt bárhol és bármikor, pillanatok alatt a Simple alkalmazás használatával!
Forrás: boredpanda.com, oddee.com, viralworld.net
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Frady Endre · http://fradyendre.blogspot.com/ 2018.03.20. 14:50:34
Nem lehet, hogy csak ideiglenes állapotot látunk a kínai képeken?